Oddílové letní tábory až do dnes

Tábor u klád I - 1969

Líčov - Bez dlouhodobé hry.
První tábor rozhodně neznamenal žádný přepych, třeba kuchyně se stloukla na louce a pak se teprve odnesla na místo. Nebyla dlouhodobá hra, nebyly zkoušky přemáhání, ale už byl 13. DEN. Byly popravy i černá skříňka.

Tábor u klád II - 1970

Líčov - Bez dlouhodobé hry.

Velmi se tenkrát rozvinul obchod v krčmách, jak povolených, tak tajných (Kopečkova cvičená nitěnka Amina). Pro vodu se jezdilo ke staré studánce za brodem.

Tábor skalpů - 1971

Líčov(druhá strana) - Boj o skalpy.
Hrála se první dlouhodobá hra, která byla hodnocena skalpy z trávy. Tábor stál na místě, kde později stávali tábory 10. PS. Před tímto táborem se náš oddíl sloučil s oddílem Lišáci. Dodnes se neví kam se poděly povidlové šátečky.

7

Tábor velké vody - 1972

Líčov - Stopami statečných.
Celý tábor prožilo do konce jenom10 kluků, protože ti mladší a nemocní byli díky nepřízni počasí před koncem tábora posláni domů. V posledním týdnu už bylo počásko OK, takže se mohlo směle začít s budováním první oddílové boudy - Srubárny.

Tábor gigantů - 1973

Nažidla - Robinsoni vesmíru.
Tábor stál na břehu Malše u Nažidel. Dostal název po obřích stavbách budovaných Šestkou a Balounem. Hrála se dlouhodobka Robinsoni vesmíru. Poprvé se plnil glejt táborníka a hrála Akumula. Byly jen dvě družiny.

Tábor dešťů - 1974

Líčov - X-30.
Opět se konal na Čtverlandu. Počasí nebylo moc fajn.

Tábor přátelství - 1975

Líčov - Přátelství.
Byl jiný než všechny další i předcházející, neboť s námi na táboře byli i pionýři z někdejší NDR. Ale i tak se hrála dlouhodobka Souboj gigantů.

Tábor vycházejícího slunce - 1976

Líčov - Expedice Alkatraz.
Tábor dostal jméno podle hlavní brány, která symbolizovala vycházející slunce. Byla i napínavá dlouhodobka - Expedice Alkatraz.

Tábor pohody - 1977

Líčov - Signál vítěztví.
Na něm skutečně vládla pohodička. Bylo na něm poměrně málo účastníků. Štáb už byl v čerstvě postavené Nové boudě. Poprvé se hrála "populární" hra VLAK V 05.

Tábor pod Ben - Gunem - 1978

Líčov - Ben - Gun.
Jméno má podle legendy k dlouhodobé hře, kde se nejvyšší hora v kraji jmenovala právě tak. My máme od té doby Ben - Gun nad Deskami. Nové hry, které se hrají od tohoto tábora: Doprava Flaumazonu, Planetka 12XB.

Tábor přepadů - 1979

Líčov - Tajemství Teraqué.
Své jméno získal podle šíleného nočního přepadávání mezi Čtveráky a Pražáky, kteří tábořili na Pohoráku. Hrála se kvalitní dlouhodobka Tajemství Teraqué, v níž dával pokyny náčelník kmene Tuprézů. Nejoblíbenější písní byl Kamarád a jeho laj la laj...

Tábor ohňů - 1980

Líčov - Sázka.
Tento tábor byl nazván podle ohňů, které vždy zvěstovaly nový úsek dlouhodobé hry. Tábor byl také zvláštní tím, že Robot byl tou dobou na vojně a psal dlouhodoku o uctívačích ohně na dálku.

Tábor hvězd - 1981

Líčov - Deneb 3.
Vznik názvu tábora je zajímavý tím, že jej navrhl Řach, ačkoliv zde pobyl jen pár dní. Hrály se dvě dlouhodobé hry protože druhé poloviny tábora se zúčastnilo málo chlapů.

Tábor krásných dnů - 1982

Líčov - Dakarů/Alcamp.
Na tomto táboře bylo skutečně krásné počasí. Dlouhodobka se jmenovala Dakarů. Za táborem rostl mohutný posvátný buk svázaný s legendou, ale dnes by jste ho už marně hledali, padl za Čtverland 3.7.1984

Tábor lazarů - 1983

Líčov - Zřídlo Dungů.
Z 18-ti etap dlouhodobky vyšli nakonec po úmorné poslední etapě vítězně Losi. Na táboře fungovali krčmy (např. U eskymáka - Pískle,Nanuk) i trafiky (U dravé řeky - Přemek, Ferri). Byla reforma měny čtverácké. Spousty nemocných nakonec vyřešil zdravotník Kurry.

Tábor bílých spiningů - 1984

Líčov - Mango.
Název jest dán všeobecně rozšířenou kratochvílí zvanou lasování. Dlouhodobka se jmenovala Mango a vyhlašovala se semaforem. Začalo platit nové Mistrovství. Byla akce Brusle, neboť lesáci vykáceli půlku Rysího. Na 13. den vystupoval populární Individum Melody. Byl to poslední tábor s Míšou.

Tábor mistrovství - 1985

Líčov - Elgon.
Na tomto táboře proběhla skutečně MISTROMÁNIE, každý chtěl mít splněno co nejdřív co nejvíc. Dlouhodobka se jmenovala podle hory Elgon (Kraví hora), na který skutečně za velkého vedra putovali kmeny Kikujů, Balujů, Magadů a Kambů. Yetti si tenkrát za toho hicu splnil mlčení, hlad, žízeň a únavu v jednom dni. Šílenec!

Tábor skandů - 1986

Líčov - Hayu.
Hrálo se Hayu, kde družiny hledali úkoly pomocí vysílačky. Jen dvakrát se spojení nepodařilo - jednou zapoměl Wamp zasunout do vysílačky banánek, podruhé se vysílačka rozbila. A hlavně se na táboře pořád skandovalo, hlavně 3/4 WAMP a pak ÓÓÓ MILDA STUPKA, neboť tento Čtverák dosahoval tehdá velké popularity hlavně díky svým nenapodobitelným krabicím.

Tábor pavouků - 1987

Líčov - Gonio.
Dostal jméno podle bran stylu a lá pavouk (architekt Sardinka). Na puťák se šlo do Leopoldova a kolem Mášovny do Bělé. Tenkrát ještě podél hrůzostrašných ostnatých drátů. Cestou našel Nanuk tříkolku, kterou hojně používal cestou z kopce, když to šlo do kopce, tak ji věnoval důvěřivému Mildovi.

Tábor bouří - 1988

Líčov - Kvinta 106.
Tak se jmenoval nejen kvůli několika obrovským bouřím, které se přehnaly nad krajem. Hrála se Kvinta 106. Pampalíny si dvakrát zkazil zlatou stopu samotkou. Na 13. den k nám zavítal "KNAIT RAIDER"

Tábor tegevů - 1989

Líčov - Země dlouhých trav.
Hrála se dlouhodobka Země dlouhých trav. Prvních deset dní na táboře nebyl Robot, protože byl tou dobou v Pchjongjangu na celosvětovém setkání mládeže. Po tu dobu byl hlavním vedoucím Krajtík. Tábor trval jen tři týdny. Pak byla voda. Vzpomínáte jak jsme za deště skandovali RO-MAN-TI-KA, na loď Anarchia a jak byly šlajsny OK?

Tábor ve ztraceném světě - 1990

Líčov - Ztracený svět.
Hlavním vedoucím tohoto tábora byl Utěrák. Pamatujete se, skauty nesmíte pozdravit dobrý den, těm musíte říkat nazadar. Vařil Trimin - lambáda koktejl.

Tábor v ukradeném světě - 1991

Líčov - Den trifidů.
Tábor, o kterém jsme od počátku věděli, že je na Čtverlandu posledním. Na konci tábora stěhujeme posvátné čtverácké relikvie na Dálavu a pak dál…neznámo kam

Tábor gongů - 1992

Svébohy - El- Benšaram.
Začal netradičně až čtvrtý prázdninový týden nedaleko Svéboh na tábořišti Amazonek. Po dlouhé době stavěli Čtveráci nová kamna. Mohutný gong svolával k etapám hry a slunce pražilo krajinu. Poprvé stavíme vysoká bílá "týpka"

Tábor blátivých cest - 1993

Černice(Rájov) - Athrax.
Tábořiště na potoce pod Černicí nedaleko Rájova se mělo stát novým domovem Čtveráků, ale bylo jím jen jedno uplakané léto. Na táboře byl uveden do provozu první čtverácký vodovod a Nanuk v atombordelu zbořil hráz a zachránil tak kuchyni před vyplavením. Přema naučil vedení hru Dračí doupě.

Tábor kamenů - 1994

Mášovna - Tajemství Teraqué.
Poprvé na požehnaném místě, na Mášovně pod Jelením vrchem v nadmořské výšce téměř tisíc metrů. Malé ohýnky uprostřed kamenné svatyně, krásné počasí s jedním krupobitím do naha….. a nakonec leštěné polodrahokamy.

Tábor zapadajícího slunce - 1995

Mášovna - Taranga.
Začínal třídenním putováním a opět jej ozdobilo krásné počasí. Malonťáci útočili na vlajku Unie. Bojují spolu namísto družin indiánské klany. Zněly indiánské bubny a všechno čtveráctvo usedalo po mnoho večerů na vyhřáté kameny a skaliska k oslavě západu slunce. Na Pohoří táboří lidé Rainbouw

Tábor zimy - 1996

Mášovna - Titanus Giganteus.
Se odehrál v teplotách průměrně podprůměrných. Aby pro toto konstatování důkazy zaznamenávají hlídky každou hodinu teploty. Ještě, že je tu prostorná Mášovna. Celý tábor se důsledně zlikviduje při hostině v restaurantu Alcron.

Tábor převrácených dnů - 1997

Mášovna - Ghbán.
Třináctý den byl vlastně dvacátý pátý, čtyřiadvacátého byly vánoce a k večeři rybáče. Jiné dny pak sejráče, špekáče, tu a tam těžký grafáče a mrtvý horolezec předznamenal Máchovu multimediální kunzhistorii. Vzhledem k tomu, že jsme na kopci povodně nehrozily.

Tábor bran - 1998

Mášovna - Akar.
Tak tenhle tábor byl úplně normálním táborem. Vždyť se taky u závěrečného ohně hlasovalo o názvech "Normální tábor" a "Tábor bran". Hrála se dlouhodobá hra Akar, měla dvě části. Část klasickou etapovou a část představující pohyb na mapě po kraji Akar. Taky nesmíme zapomenout na to, jak si Chobot zlomil ruku a hlavně na to jak X rozbil Elvisovi hlavu půlmetrovým polenem. Jak vypadal průběh teplot na táboře?

Společný tábor - 1999

Mášovna - Guaraj.
Tento tábor dostal název "Společný tábor", protože to bylo poprvé ve více jak třicetileté historii oddílu, kdy s námi na táboře byly i holky. Byl to vlastně společný tábor Čtveráků a Šlápot. Taky jsme měli spoustu her s dalším táborem, pražskou Boltukou, kteří tábořili v Leopoldově. Letos se hodně plnilo mistrovství. Expert si splnil Stříbrnou i Zlatou stopu. Nutno poznamenat, že Chobot si Zlatou stopu zkazil poslednim bodem - přespáním. Pršelo a tak se vrátil. Na začátku tábora proběhla měna a začali platit nové Šejcháty. Místem, kde se dali utratit bylo i Las Vegas. Teplota na táboře.

Tábor šindelů - 2000

Mášovna - V.M.C.
Během tohoto tábora se na hájovně opravovala střecha, neustále jsme odklízeli a spalovali staré šindele a shnilé trámy. Dalším důležitým prvkem tábora byl déšť, vždyť taky v táborovém NEJ... byl vyhlášen nejspolehlivějším. Během tábora byly pouze dva dny, kdy nepršelo. A ještě k tomu byla zima. Další zvláštností tohoto tábora bylo, že začal až 10.7. a trval do 30.7. Hrála se dlouhodobá hra V.M.C. neboli Výzkum Mentálního Cestování, autor Elvis.

Tábor v novém tisíciletí - 2001

Mášovna - Yukatán.
Na tomto táboře se nic zvláštního nestalo. Teda kromě toho, že k nám přijeli policisté, varovat nás před bouří. Bouře se nám naštěstí vyhnula. Třináctý den se už jako obvykle nekonal na třináctý den, ale o něco později a byl pojat jako Německý den (Der Deutsches Tag). Hrála se dlouhodobá hra Yukatán. Teplota na táboře .

Tábor kamenného kruhu - 2002

Mášovna - Stříbrný hvozd. Tábor dostal název podle kamenného kruhu okolo, kterého jsme se scházeli na začátku každé etapy dlouhodobé hry Stříbrný hvozd. Družiny byly pouze dvě Meriad a Eldoret, celkové hodnocení nakonec vyuhrála družina Meriad. Na tomto táboře se poprvé pekl chleba v peci. Taky jsme zbudovali vodovod až na dvůr hájovny. Konečně bylo po předchozích letech krásné počasí, celkem pršelo jen tři dny. Pražští skauti nás naučili báječnou hru Medik - přehazovaná s medicimbalem.

Tábor vos - 2003

Mášovna - Tajemný název byl po letech odhalen, díky nálezu dávno ztracené kroniky: Falco
Byl tam drak(Falco) a taky hloupej Honza a princ a král a starý mlýn a hádanky.. A vůbec byl za poslední dobu opravdu dlouhej puťák na Sokolčí, kam jsme nakonec ani nedošli. Jenom si ještě vzpomenout, jak to skončilo, ale snad dobře:)

Tábor Osadníků - 2004

Mášovna - Osadníci
Tábor se jmenoval podle dlouhodobé hry, která se odehrávala v době objevování Ameriky, děj se odehrával na opuštěném ostrově kde ztroskotaly tři lodě a snažili se vzájemnou pomocí, přežít - nakonec měla dlouhodobka nečekaný konec - bohužel příroda byla silnější a sopka, všechny zahubyla :( -potvůrka jedna.
Jinak počasí nám moc nepřálo a přes 10 dní jen pršelo - ale jen na našem kopci, všude dole krasně svítilo sluníčko.

Dračí Tábor - 2005

Mášovna - Orzachán.
Celá dlouhodobka byla ve stylu dračího doupěte, dokonce jsme měli i sádrového draka (hlavu). Počasí se na nás smálo :)

Tábor Zlaté koruny - 2006

Mášovna - Tajemství Zlaté koruny.
Dlouhodobka byla o části kmene Galů, kteří usnuli u ohniště s korunou v kruhu a ocitli se v naprosto neznámém kraji. Netušili, že jejich přítomnost mnohé změnila. Naštvali totiž Bohy tím, že se zjevila Koruna. Jejich cílem bylo samozřejmě dostat se zpět a napravit, co natropili, což se jim samozřejmě nakonec podařilo... U Teutatise (tutatise), snad jsem to napsal dobře :)

Tábor Talismanů - 2007

Mášovna - Cesta kolem světa - Mohenjo Daro.
Tajemný Francouz Alexander Mechant a jeho anglický pomocník Walter London si sezval tu nejlepší posádku, aby mu pomohla ukořistit nejvzácnější talismany z celého světa, aby je poté mohli lidé obdivovat v Londýnském muzeu... Poté s nimi proplouval světem a úspěšně střádal tolik žádané talismany a pomalu, ale jistě, začal směřovat k tajemnému místu Mohenjo Daro poblíž Indie.. Posádce však neunikly zprávy ze světa, že se začíná dít něco velice podivného. Ve všech zemích, kde ukořistili artefakt se stala podivná katastrofa.. Pokaždé jiná a většinou tragická.. Později díky Walterovi zjistili, že Alexander není Francouz, ale podlý Angličan Merchant, který chce za pomoci talismanů ovládnout svět.. Podařilo se jim Alexandera zajmout, vše napravit a dokonce ho potrestat.. Jak? To se budete muset zeptat někoho, kdo zůstal do konce.. Sacrebleu:) Jinak legenda byla představována deníkem Waltera a hranými scénkami... Pamatujete?

Tábor V ohrožení - 2008

Mášovna - H2Ohrožení.
Po pár dnech se Čtverákům a Šlápotám dostalo do rukou tajemné video prázdných Budějovic a z rádia se ozvala výstraha o záhadné epidemii. Bylo jen na nich, jak se se vzniklou situací poperou. Naštěstí se objevil doktor, kterému sice zpočátku moc nedůvěřovali, ale poté jim velice pomohl. Zjistili, že za epidemií stojí tajemná organizace H2O a v čele s jejich šéfem Sangrazou se snaží ohrozit i jejich tábor. Proč zrovna náš tábor? Ať vypráví ti, kteří zažili :)

Tábor na Islandu - 2009

Mášovna - VAI/Cesta slepých ptáků
Doktor Kameník a doktor Bjelke pátrají po tajemných broucích Leptodirenech a poodhalují tajemství ohledně prý neuskutečněné výpravy Julese Vernea na Island. Zjišťují, že na knize Cesta do Středu Země doopravdy něco je a stopy je nakonec zavedou hluboko pod zem, kde ale místo živoucího světa nalézají známky mimozemské civilizace - tedy důvodu, proč Verne cestu na Island tak tajil. Celá dlouhodobka byla volně inspirována knihou Cesta slepých ptáků od Ludvíka Součka.
Jinak to byl tábor s nejvíce zraněnými za poslední dobu, což jistě velice ocenil novopečený zdravotník Martin:) Počasí bylo jak na houpačce, ale to jsme si všichni už zvykli a štáb s marodkou se zase tváří o něco bíleji ;)

Tábor pod modrým nebem - 2010

Mášovna - Ve stínu Mornocku
Po dlouhé době máme na táboře neskutečně krásné počasí, propršelo asi jen 5 dní z celkových 22. Zranil se pouze Mot předposlední den, když se hrdinsky vrhnul bosky do lesa a vyšlápl střep.
Dlouhodobka Ve stínu Mornocku je po delší odmlce fantasy. Alec putuje s 21 mladými dobrodruhy, s elfem Aucem Niellëm a trpaslíkem Telcharem skrze říši Altasia a snaží se přijít na tajemství starého poustevníka, kdo je temný bojovník ve snech, kam zmizeli všichni dospělí a rodiče z jejich vesnice a jakou úlohu v tom celém hrají oni. To, že cesta není jen tak, se dalo očekávat, ale že se zapletou do objevení dávno ztraceného panovníka, to ne. Tak to vše zažívali mladí dobrodruzi z rybářské vesničky Már tam ve stínu dýmající sopky Mornock. A jak to dopadlo?...

Tábor deštivých nocí - 2011

Mášovna - V moci Anorrathu.

Tábor koltů - 2012

Mášovna - Městečko Doppler Hill.

Divoký západ jak má být. Šerif John B. Jones byl pověřen, aby na pustém místě vytvořil celé město. Dostal peníze, pár lidí a najal několik dobrovolníků, kteří mu s tím těžkým úkolem tři týdny pomáhali.

Tábor u rybníčka - 2013

Mášovna - Trosečníci.

Název tábora odráží nově vybagrovaný rybníček, ve kterém trosečníci trávili mnoho parných dní. Dlouhodobá hra se odehrávala na pustém ostrově během natáčení reality show Survivor (Kdo přežije), která rozhodně neprobíhala klidně a ostrov začal odhalovat své tajemství.

Tábor hrozících bouří - 2014

Mášovna - Brána do tajemného Galaru.

Tábor Šajenů - 2015

Mášovna - Ma-évenoohe htóo-oná< (Krvavá brada)

Příběh napraveného zlodějíčka, který svůj smysl života našel mezi příslušníky indiánského kmene Šajenů (Cheyenne). Tento kmen žil dlouhé roky na úpatí  Náhkohe-vose (Medvědí vrch), ale po příchodu Evropanů nastává mnoho změn a z mladého muže, mezi Indiány přezdívaného Krvavá brada, se stává svědek těchto událostí. Hrajeme indiánské hry a skládáme indiánské zkoušky dospělosti.

Tábor Jou hou! - 2016

Tábor U kulatého stolu - 2017

Tábor  - 2018

Tábor  - 2019

Tábor  - 2020

Tábor  - 2021

Tábor  - 2022