LUCO

LUCO [luko] je zážitková (nebo spíše zážitkově-turistická/orientační) akce pro starší členy oddílů ve věku 14+ *

V říjnu 2021 proběhl dvanáctý ročník.

FACEBOOK


 *)14 let - nejlépe pokud Vám spíše táhne na patnáct - původně byla akce od 15ti.

Proč děláme Luco? To se ve zkratce dozvíte tady.

Kdo byl Mr. L? Jak jsme ho potkali poprvé, se dočtete zde.

LUCO 2020 2021

Čas od času se na neznámém místě objeví tajemná hliněná tabulka. V tu chvíli začíná závod o čas. Mr. L a s ním soupeřící organizace Otros se snaží dostat na danou lokalitu co nejdříve. Tabulka totiž otevírá dveře do světa, kde zůstal ztracen Talisman loutek - zářící zelený krystal, který umí manipulovat s lidskou myslí a mnohem mnohem víc.


Pojeďte s námi, Mr. L znovu potřebuje Vaši pomoc!

Zážitkově-putovní akce se vrací po dvouleté pauze ve svém dvanáctém ročníku.

Proběhlé akce: 

Cyklus 1:

LUCO 2009: Začátek

Dvě skupiny se dozvěděly o pádu letadla hluboko v Novohradských horách a jejich úkolem bylo nalézt místo nehody. Po cestě nalézali indicie, části mapy a např. i vzkazy od cestujících. Nepodařilo se jim však stihnout autobus, který je měl dovézt zase o něco blíže, a proto museli dojít na blízkou samotu, kde přenocovali. Později dostali video vzkaz od tajemného Mr. L, který se jim přiznal, že celou věc s letadlem i autobusem narafičil, aby je podrobil zkoušce.

LUCO 2010: Uneseni

Mr. L se opět ozval a tentokrát si pro nás připravil hru s naším sebevědomím a očekáváním. Bylo oznámeno, že někteří z nás budou uneseni a úkolem dalších bude je najít a zasloužit si jejich svobodu. To, že se vše odehrálo úplně jinak, je snad všem jasné a že únos byl spíše ve znamení psychickém než fyzickém:) Však kdo taky mohl zažít únos sám sebe..

Poprvé jsme se také setkali s Mr. L naživo... A co příště? Promluví konečně? Nebo si dále bude zahrávat s naší myslí tam za oponou, odkud nás stále sleduje...


LUCO 2011: Vládce loutek

To co se jevilo jako meteorit, bylo něco úplně jiného. Mr. L tak našel tajemný artefakt, se kterým mohl ovládat naše chování.

Každý z nás měl na celou akci určenou roli, která mu byla určena, a tak jsme se dostali do těžkých, ale i vtipných situací. Navíc nám Mr. L slíbil, že bychom se o něm příště mohli něco dozvědět. Že by si nás už vyzkoušel dost a začal nám důvěřovat? Nebo je to celé jen jeden velký plán. Uvidíme.

LUCO 2012: Stíny minulosti

Mr. L odhalil svojí pravou tvář. Jeho minulost vysvětlila vše a na účastnících bylo, jestli mu pomohou. Vypadá to, že se přímo s Mr. L v této podobě už nikdy nesetkáme, protože nalezl vše, co za ty léta sám najít nemohl. Jeho konec můžete vidět v závěrečném videu tohoto víkendu.

Cyklus 2:

LUCO 2013: Otros

Tajemná organizace Otros o sobě dala poprvé vědět. Kdo je a co chce? 

LUCO 2014: Noční šepot

První noční akce Luco. Malá účast vyvážená extrémním pochodem v noci. Sbírali jsme nahrávky mladé ženy, která se v devadesátých letech setkala s Mr. L a o několik let později nalezla jeho deník a schovala jej na místo, kde byl námi objeven v roce 2012. Z deníku však vytrhla několik stránek. Otros se nakonec zmocnili těchto nahrávek i ostatních poznámek. Je to jisté, chtějí získat největší tajemství Mr. L!

LUCO 2015: Výslech

Dvě skupiny, dvě různé trasy. Skupina zvaná Otros nás využívá a posílá na dlouhou cestu, aby měli čas zmocnit se v klidu Talismanu loutek. Večer připravují náročný překážkový běh, ve kterém účastníci postupně odpadávají a musí podstoupit těžkou hodinu a půl drilu agentů Otros. Ten, kdo dokončil trasu, musel vyluštit několik šifer. Motivací bylo brzké osvobození kamarádů.

LUCO 2016: Stíny minulosti 2

Dvě skupiny se vydávají na noční putování a nacházejí lahvičky s tajemným různobarevným obsahem. Třetí skupina, převážně složená z účastníků LUCO 2014, obchází místa, kde byla naposled spatřena mladá dívka z nahrávek, které poslouchali před dvěma lety. Obě cesty nakonec poskytly Otros dostatek informací k tajemnému plánu, který se nacházel na vytržených stránkách deníku Mr. L. Ve víře, že popsaným rituálem (mimo jiné znázorněným uvnitř obalu nejoblíbenější desky Mr. L) získají veškerou moc Talismanu loutek, vypije jeden z členů Otros obsah zkumavek v daném pořadí. Místo očekávaného efektu se ale na scénu vrací Mr. L. Po čtyřech letech. Otros totiž nevědomky naplnili jeho záložní plán, který připravil pro případ, že by se objevil kdokoliv, kdo by chtěl nebezpečnou moc Talismanu ovládnout a zneužít.

Cyklus 3:

LUCO 2017: Submerso

Otros si před třiceti lety najali archeologa, který putoval po keltských a slovanských pohřebištích a hledal tajemný předmět, který by mohl mít neskutečnou moc. Cestou pomalu ale jistě přichází o rozum a ve vizích se mu zjevuje minulost okolních míst. Pomalu také odhaluje původ slova LUCO. Na konci svého putování nalezl hliněnou tabulku s nejasným významem, na které vyčnívá reliéf natažené ruky držící zářící kouli.

LUCO 2018: Konec

Otros chtěli využít hliněné tabulky, která má tu vlastnost, že nechává zmizet lidi vyskytující se moc blízko nebo se jí dokonce dotknou. Chtěli tak oddělit Talisman loutek od Mr. L. Léčka se jim sice povedla, ale Talisman zmizel s ním. Po strastiplné cestě, během které účastníci sledovali jednoho z najatých členů Otros, čekala léčka i na ně. Tři z nás se museli chtě nechtě dotknout tabulky. Překvapení se ocitli ve tmě, kdesi na "druhé straně". Dle instrukcí vyřešili sérii hádanek a tabulka do rána vrátila vše, co si vzala. Jen Talisman loutek zůstal uvězněn uvnitř a tím jsme neplánovaně odhalili pravý smysl této tabulky.

LUCO 2019: Na druhé straně

Talisman loutek je stále uvězněn v tabulce. Hliněná tabulka se od pohlcení talismanu začala samovolně přenášet z místa na místo a Otros se snaží její pohyb stopovat a vyrážet na průzkumné výpravy skrze ní do tmavého nočního světa, kde by se měl stále nacházet i Talisman. Zjistili, že ačkoliv se tabulka přemisťuje, svět na druhé straně zůstává stejný a jde o to jen čekat, až se tabulka objeví na správném místě. K tomu opět zneužijí naše účastníky, kteří skrze tento svět putují proti směru pohybu tabulky a odhalují možnou lokalitu Talismanu. Nakonec se s pomocí Mr. L dostávají ven a předávají nám informace.

LUCO 2020 2021: Stíny minulosti 3

Akce již proběhla!

VŠECHNA VIDEA, KTERÁ JSME KDY NATOČILI, JSOU K VIDĚNÍ TADY

Video z ročníku 2021:


Mr. L vzkazuje:

  • počet účastníku je omezen číslem cca 24
  • akce probíhá během víkendu - začátek v pátek a konec v neděli odpoledne
  • Luco proběhne za každého počasí, proto sledujte den předem počasí a zařiďte se dle toho
  • přesné informace o místu konání nejsou, protože to je součást hry, abyste se nepřipravili dopředu
  • to samé co zvládáte ten víkend Vy, musíme zvládnout týden předtím i my, takže se nemusíte bát... moc..
  • minule to všichni přežili ve zdraví
  • čím méně a chytřeji si zabalíte, tím lépe pro Vás - teplé oblečení, věci na převlečení, pevné boty, spacák, karimatka, ešus a baterka!,  zápisník a tužka, KPZ :-P, pokud jste náhodou majiteli nějaké cestovní lékárničky, můžete si jí také vzít, člověk nikdy neví a pokud máte tak buzolu, termosku, vařič (není podmínkou, ale minule se jeden do každé skupiny hodil) a samozřejmě nesmí chybět pytlík gumových medvídků
  • dopravu si zařizuje účastník sám

probehlo_luco

Email: akce.luco@gmail.com

Poslední aktualizace:

Goníček - 21. 05. 2022 - 08:45:34

Náhodné foto

Podporují nás:

Jsme podporováni Jihočeským krajem
Jsme podporováni městem České Budějovice