Výprava indiánských her

Kronika z Výpravy Indiánských Her 25. - 29. 10. 2013

Účast: Kírek, Kikina R., Maki, Piši, Jay, Fantom, Beruška 1, Beruška 2, Myška, Aduš, Adél, Ondra, Návštěvníci: Zvonek, Šárka, Pavel, Vykuk, a další

Po příjezdu do Bělé nám byla odebrána bagáž a odvezená motorovým koněm Smíškovým. Po zabydlení jsme večer naslouchali volání bubnu v lukách a za pomoci svíčky dorazili k šamanovi. Tam jsme zjistili, do jakého kmene patříme.

Druhý den dopoledne jsme věnovali tvorbě bojového líčení, pokřiku a vlastního šípu a kopí. Po obědě proběhly indiánské zápasy: Jeden spočíval ve shození soupeře ze znepřáteleného klanu dolů z vratkého kmene - to pomocí polštářového tomahavku. Ve druhém zápase se musel soupeř zaříznout, přičemž oba účastníci měli kolem pasu provaz, uprostřed upevněný kůlem, avšak posuvný přes oko tak, že se mohl prodlužovat dle tahu na jedné či druhé straně. Rozhodovala zde tedy síla i taktická úvaha, v čem si indián může důvěřovat. Večer se přednesly pokřiky (a poté i nějaké písně) v tee pee.

Další den dopoledne přišel na návštěvu z Leopoldova oddíl Boltuka, aby si s námi zahráli hru něžných indiánských dívek a nechali se pohostit speciálním čtveráckým perníkem. Hrálo se nejdřív dohromady půl napůl a pak se vytvořila družstva pro turnaj. Ten ale netrval příliš dlouho - byla jen otázka času, kdy hlavní rekvizita hry skončí zamotaná v nějakém stromě. Notnou chvíli nám trvalo sundat důkladně zauzlované míčky na provázku z asi šestimetrové výšky. Po perníku se zaprášilo a tak jsme se s Boltukou rozloučili a šli k obědu.

Odpoledne si zahrála hru už jen v oddíle mladší část výpravy proti třem členům ze starší části, čímž se první zmíněná po dvou prohrách značně odrovnala.

Čtvrtý den každý indián vzal vyrobené šípy a kopí a podnikl se celodenní lov na bizony. Vedením se stal zkušený stopař Švejk. Cesta se nakonec vyplatila i přes nálety, povodně, šváby, pštrosy .... jelikož potrava byla vystopována a ulovena. K večeři se kořist pekla na ohni. Buřty i ryby se povedly. Sytí jsme absolvovali obřad indiánské sauny a večer při četbě usnuli.

Pátý den jako obvykle byl věnován úklidu. V naprosto šibeničním čase se povedlo umýt obrovskou kopici nádobí, obstarat vše ostatní a ještě se zabalit. Počasí se celou výpravu výborně vyvedlo, slunce přálo pozdního léta. V mezičase neustále zněl zvuk šamanských bubnů a nebo se hrála schovávaná.

Dobrou náladu se povedlo přibalit tentokrát všem.

Kroniku usmolil smolíček Kikiňáček

Poslední aktualizace:

Goníček - 21. 05. 2022 - 08:45:34

Náhodné foto

Podporují nás:

Jsme podporováni Jihočeským krajem
Jsme podporováni městem České Budějovice