Halloweenská výprava

Tak jsme zas jednou vyrazili do hor, kde bezdomovci dávají dobrou noc.

Sešli jsme se v pátek před jedenáctou ve složení:
Lucka, Vozembouch, Žán, Smíšek, Kírek, Nebojsa, Máňa, Pája, Stachan, Žíža a Tom. Cesta byla poklidná (až podezřele) ikdyž jsme vyráželi nacpaným autobsem kde jsme dostali lístky už jen na stání a ještě poměrně bez kyslíku. Každopádně jsme to zvládli, nahoru na hájovnu jsme taky došli, tam na nás čekali návštěvníci Martin s Anonymem, kteří udržovali posvátný oheň v kamnech, aby se mohl včas udělat guláš. Mezitím nás Nebojsa obdařil svými řízky, kterých si přivezl slušnou partu. Kírek dostal na starost udělat z dýně, kterou jsme dostali darem od Robota halloweenský symbol, což se mu povedlo více než skvěle. Než se guláš dovařil, rozloučil se s námi Áňa, který byl na hájovně asi jen na skok a odešel směrem k Leopoldovu, smutný, že ani
neochutná gulášek..(to ještě nevěděl, že mu zrovna když vyrážel odjížděl autobus z Leopoldova a že se s námi - i s hotovým gulášem ještě uvidí...:-)
U oběda jsme se dozvěděli spoustu cenných informací, hlavně od Vozemboucha a od Nebíka, který zničehonic viděl uprostřed štábu stát strom.. ;-)

Následovalo rozdělení do dvou skupin -
Kírek, Žán a Vozembouch
            a
Smíšek, Nebojsa a Lucka

prvním úkolem bylo doběhnout na pětiprstou a ze slov, které tam byly rozmístěny, sestavit souvislé věty. Vyhrála Kírkova družina, ikdyž Smíšek by si za své básnické snažení zasloužil speciální ocenění za kreativitu.
("při tradiční koledě vám něco koledníci provedou, koledu nebo sousloví...")

věty zněly:
- Halloween se slaví 31. října většinou dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a koledují.
- tradičním pořekaldlem při koledě je sousloví "Trick or treat" (koledu, nebo vám něco provedu).
- Halloween je svátek, který se slaví v anglicky mluvících zemích.
- Původní název halloween je zkratka all-hallow-even (předvečer všech svatých).
- Halloween vychází původně z pohanského svátku Samhain (konec pohanského léta).

K večeru se rozdělily dvojice a v nich si účastníci zájezdu museli vzájemně pomoci udělat masku ze sádrových obvazů. Masky byly náročné (hlavně pro Nebojsu,aby vydržel nesmrkat a pro Vozemboucha, aby vydržel mlčet, ale všechno se zvládlo. :-)

Po večeři jsme si rozsvítili Jack-O´-Lantern (dýni) a šlo se pomalu ale jistě do hajan... (kromě Kírka, který si v noci urovnával hardware koukáním do dříví;-) Jo a Žíža pekla dva perníky k snídani.. Bohužel se zapomněla kouknout z čeho se dělá, ale taťka na telefonu poradil zhruba (správně. ikdyž nejistě) a když pak Máňa naznačil, že na zadní straně kypřícího prášku je recept, šlo to jako po másle...nebo jako po oleji..;-)


sobota:

Ráno raníčko až vyšlo sluníčko snědli jsme oba perníky a bylo třeba dozdobit masky. Během dozdobování byla připravena zapeklitá disciplína - Smysly.


Poznávání pomocí svých smyslů - hmat (kdy Martin nabízel k ohmatání gumové potvory) (třeba ,myš nebo netopýra..) Pája zkoumala, jaký má kdo sluch, například třením houbiček na nádobí, Máňa dával očichávat zapeklité vůně (třeba vydatnou pixlu s pepřem) a Tom si připravil ochutnávací zkoušku, kde zaperlil Smíšek, když včerejší gulášek vyplivl se slovy "co to je za hnus
to nedostanu z pusy ještě dlouho takovou pachuť " (což potěšilo oba přítomné kuchaře.)
Tuhle dicsiplínu vyhrála v součtu Kírkova skupinka.

K obědu byla sekaná z globusu v podobě karbanátků s bramborovou kašičkou a po umytí nádobí řízené Stachanem a krátkém odpočinku čekala na momentální obyvatele hájovny procházka. Když se měl večer slavit halloween, tak kam jinam, než na hřbitov. Procházka byla podzimní, po cestě byly různě umístěny halloweenské obrázky a na hřbitůvku u Cetvin bylo rozmístěno množství oražových sklíček a záleželo, kolik jich kdo najde. Navrátili se až se setměním (Pája s Martinem se slušně prošli jednou ze zkratek, která není až taková zkratka a ušli asi 20 kilometrů.)


Na hájovně byla od Toma připravena poctivá bramboračka uvařená z opravdové zeleniny, která zachutnala i zahřála. Potom nadešlo vyhodnocení disciplíny, kterou vyhrála partička Smíškova.

Na dvoře se nacházelo několik slov, ze kterých se měla nechat vytvořit básnička.
Mezi tím, co většina byla na procházce, zbytek vedoucích se vynasnažil vyzdobit marodku co nejvíc halloweensky. (Nechyběly lampiony, kosa (handmade by Martin) různé girlandy z provazů a toaleťáku a samozřejmě dýně a svíčky a Žíža připravila popkorn a speciální dýňovou šťávičku.. Když jsme se tam sesedli, byly předneseny básně, které vyhrál Kírek (chyby v matrixu byly započteny a nelze je zvrátit)


...a pak se vyprávěly strašidelné příběhy na pokračování.. Jeden byl o honácích, zombíkovi, šťávě z krve a o dvou lidech, kteří se rozprchli po schodech na všechny strany, další byl o Pepíčkovi a Julince a jejich dědečkovi sedícím pořád v hospodě a o čem byl třetí ví jen zasvěcení. Ale kšandy v naší paměti dlouho zůstanou.

Jaký by to byl halloween, kdyby nebyla noční hra... Probouzení jednotlivců bylo různé (víme, že Lucka se radši mazat nebude a nebo že Vozembouch nepotřebuje mít svoje boty na cestu lesem - že mu stačí Nebojsovo..:-) Úkol nebyl těžký. Stačilo dojít na místo, kde svítila v lese dýně a čekat tam na znamení... (znamení nechám opět jako vzpomínku pro zasvěcené - má mnoho společného s posledním strašidelným příběhem..)
a po zjevení mohl jít každý zase spát.


neděle.

měnil se čas, ale stejně jsme bohužel zas tak moc nevyspávali...
Protože docela foukal vítr, zkoušelo se chvíli pouštět profi draka, kterého Martin přivezl. K snídani jsme si dali chlebík a Vozembouch nás zase pobavil nějakým teleshoppingem a reklamami, které bez přestávky vyprávěl.. Stalo se co nikdo nečekal, z jeho vysílání došly nervy i Smíškovi. :-)

A tak se uklízelo, zametalo a tak podobně a k obídku byly špagety se sýrovou omáčkou a uzeným masem.

Potom proběhlo vyhlášení výsledků - Kírkova družina byla vítězem a dostala karamelový popkorn za odměnu.
Po krátké bitvě s Žánovými ponožkami jsme se pomalu sbalili a vyrazili směr Leopoldov a pak domů.


Žíža

halloween


Poslední aktualizace:

Goníček - 21. 05. 2022 - 08:45:34

Náhodné foto

Podporují nás:

Jsme podporováni Jihočeským krajem
Jsme podporováni městem České Budějovice