Velikonoční výprava


Pátek
Srazili jsme se v pátek na nádraží. Buquoy s dětičkama (Jávim, Moucha, Nebojsa, Kufřík, Tragéd a Martin) tam byli na čas (14:40) a ostatní (Goník, Delfi a Lečo) dorazili s nákupem akorát, aby stihli autobus. Cesta do Kaplice neprobíhala moc poklidně, dětičky sotva se rozloučily s rodiči začaly pokřikovat na celý bus a museli tak být neustále tišeny - toho se ujali Delfi a Jávim. V Kaplici jsme chvatně přestoupili na autobus do Bělý. Tam nás ještě uvítal sníh, po kterém jsme se vydrápali až na hájovnu. Na dvorku byly ještě hromady sněhu a část Xova tunelu, který byl dětmi v mžiku rozbořen. Když jsme se všichni zabydleli(dětičky na marodku, vedoucí do štábu), vyrazili dětičky pod vedením Jávima pro vodu. Poté se rozprchly do okolí a zjišťovaly, co se přes zimu změnilo. Po večeři (párečky s chlebíkem) se hráli na marodce deskové hry. Jávim všechny naučil Osadníky z Catanu a dostalo se i na Sázky a dostihy - Tragéd s Kufříkem se ještě chvíli prali ve spacákách, ale pak se taky přidali k deskovkám. Buquoy přitom hrál na kytaru ze svých nových zpěvníků. Kolem 22 se zhaslo a šlo spát - komu se ještě nechtělo tak si potichu povídal(skoro všichni). Kolem 12té usnuli i ti neupovídanější.

Sobota
Ráno se vstávalo v 8 - to začal Buquoy zatápět a připravovat snídani(chlebík s máslem a sýrem a salámem a marmeládou). Na dopoledne byla naplánovaná procházka po okolí pod vedením Leča a Delfi, Buquoy s Goníkem si zatím hráli s rozbořenou jídelnou. Procházka vedla kolem celého Jeleního a až na červenou a po louce zpátky. Jen co se vrátili a slečny oškrábaly brambory byl oběd (smažák). Po obědě byla vyhlášená hodinová trávicí pauza a tak se všichni vedoucí rozvalili na letiště a poslouchali Buquoye jak hraje na kytaru, Lečo se zatím učila akordy. Dětičky po čtvrthodině vyrazily k rybníčku a pak začaly uskutečňovat svůj samaritánský plán - napajedlo pro zvířátka. První pokusy nebyly moc úspěšné a nesetkaly se u Buquoye s kladným ohlasem - dětičky se však nevzdaly a postavily napajedlo pro zvířátka dále po proudu na potůčku. Tak se do toho zabrali, že odmítaly jít hrát další hry dokud to nepostaví. Nebojsa pak zjišťoval čím se krmí lesní zvířátka. Dostal na pročtení stránku o zvířátkách a po chvíli se začal shánět kde najde byliny a jak udělá korýtko, ze kterého se bude zvěř krmit. Buquoy mu vysvětlil, že si to zvířátka vezmou i ze země a tak to šel rychle sdělit ostatním. Nakonec utvořili celkem ucházející dílo (viz. foto). Zabralo jim to půl odpoledne a tak v druhé půlce začal malý trénink na pondělní pomlázku, snad jen s tím rozdílem, že dětičky nehonily slečny, ale Jávima který běhal kolem hájovny a všemožně se jinak schovával. Mezitím když se Lečo naučila pár akordů, Goník stavěl puzzle, Buquoy učil Lečo, Delfi uvařila těstoviny(tentokrát se nelepily, což vyvolalo zápornou odezvu) a udělala z nich těstovinový salát. Uběhané dětičky ho skoro celý zhltly a po té co se uklidilo nádobí od večeře se na stole už objevila kopice mouky a mohlo se začít s lovením prstýnku. Po hodině moučení byli všichni celý bílý(až na Martina ten jediný prstýnek neshodil) a i když lidičky postupně odpadávaly, hrálo se dál. Nakonec už hráli jen Tragéd s Kufříkem. Když skončili i ti dva a začalo se se zametáním, bylo už skoro 22 a všichni museli jít zklamaně spát. Zklamaně proto že se měla hrát ještě čokoláda, ale už nebyl čas. Po ujišťování že bude zítra, se všichni shlukli kolem puzzle a když bylo složeno, odebrali se spinkat.

Neděle
Nedělní ráno se odehrálo stejně jako sobotní. Buquoy vstal první a zatopil. Pak připravil Velikonočky(i když se nápadně podobali vánočkám). Hned jak přišly dětičky na snídani, začal Jávim vyprávět jak se ráno dítka vzbudily v 6 a šly se napít (ale né na chodbu k barelu, ale rovnou ke studánce). Po snídani se konečně hrála už zmiňovaná čokoláda. Nejvíc se jí najedla Lečo a pak trochu Jávim. Pak už byl čas začít uklízet. Podlaha se zametala a zametala a znova zametala ………….nakonec se to konečně povedlo a i do batohů se snad vešli všechny věci co v nich byly na začátku výpravy. Za odměnu byla svačina - pomeranč, ke kterému nám Buquoy hrál na kytaru a ochotně loupal těm méně zručným jejich svačinky. Oběd (rizoto) byl brzy, aby se stihlo uklidit i ve štábu. Po něm už se nádobí rychle umylo a uklidilo. Všechno se pozamykalo a mohlo se vyrazit na bus. I když jsme vyšli s předstihem, tak jsme dorazili na zastávku jen chvilku před autobusem (podle jízdního řádu jel správně, ale podle internetu o 5 minut dřív - to jen pro příště J ). Jen co jsme se usadili začali jsem hrát slovní fotbal opisem, u kterého se Buquoy rozčiloval, že děti mají malou slovní zásobu, páč na jeho slova nemohli přijít. Šťastně jsme dojeli a rozprchli se do svých domovů.

Poslední aktualizace:

Goníček - 21. 05. 2022 - 08:45:34

Náhodné foto

Podporují nás:

Jsme podporováni Jihočeským krajem
Jsme podporováni městem České Budějovice