Jarní výprava

Pátek
Na nádraží jsme se sešli ve složení Buquoy, Žíža­, Žužla, Mimoň, Zvonek, Já(Lečo), Jávim a Nebojsa. Byl tam taky Goň, ale dal nám jenom chleba a hned zas odpálil pryč. Tak jsme vyrazili na hájovnu. Na Včelný se k nám připojil Martin. V autobuse z Kaplice do Bělý Žíža úplně zmátla Malého klučinu, že chudák málem zapomněl vystoupit. Jsme v Bělý razíme pěkně do kopečka na hájovnu. Martin, Mimoň a Zvonek jdou zkratkou (hafo sněhu ), ale stejně nás předběhli. Buquoík nám k véče udělal sýrovo-šunkovo máslovou (a taky výbornou) pomatlánku. Za nějaký čas po nás dorazil Anonym. Celej večer jsme povídali i čajovali apod. Bylo zjištěno že na hájovnu přijede víc vedoucích než dětí takže Žužla, Žíža, Lečo, Jávim a Nebojsa spíme ve štábu a Buquoík, Mimoň, Martin, Zvonek, Anonym a ty co ještě přijedou budou spát na marodce. V noci nás vzbudili ty co přijeli pozdějším busem. 


Sobota

K snídani jsme měli míchaná vajíčka, čaj a chléb. Když jsme se tak nějak rozkoukala, tak jsem zjistila, že nás poctilo svou návštěvou víc lidiček - Expert, Bystro, Goník, Delfi, Lepí, Pája, Mot a Tobul(Snad jsem na nikoho nezapomněla, bylo nás tam kvanta). P snídani za námi přijela ještě Ali(přivezl jí děda a čím? Samozřejmě rolbou) Pár lidiček se i svezlo - hrstka odvážných se pak vydala pro jídlo do expertova auta, které kotvilo v Bělý. K obídku jsme měli sejráče s bramborami. Chvíli jsme si dali poledňák a pak dorazil Dlouhý se svojí slečnou Terezkou. Jsme komplet a můžem jít za sněhem a stavět "Hrochohrad" - všichni se zapojili. Nebojsa si stavěl svůj vlastní hrad a Já, Jana, Žíža a Žužla jsme se tak nějak shazovali do sněhu, ale pak jsme si také postavili svůj vlastní hrádek(půl metru na půl metru) ale měl i hradní příkop, hradby, věžičky a uprostřed fontánku (následně zbořen) Sváča. Po sváče(pomeranč) jsme hráli Aktivity (vítěz: Delfi, já a Jana). Mezitím co jsme já, Bystro a Lepí kuchtili palačinky tak ostatní hráli "Mouku" a po véče čokoládu. Po nabitém dni jsme šli hajat.

Neděle

Snídaně - čaj + chleba s něčím. Hráli jsme nějaký hry a připravovali oběd - a co? Rizoto. Krátce po obědě nás Dlouhý a Terezka opustili - museli dom. Přijeli koníčci - Já a Ali jsme se svezli až zapadačkám a když jsme dorazili zpátky na hájovnu už tam bylo lidí míň. Zůstali jsme tam - Anonym, Martin, Mot, Zvonek, Já, Jávim, Nebojsa a Ali. S Janou jsme se pustili do bramboráčků. Páč jsme se nechtěli patlat s každým zvlášť tak jsme "hmotu " nalili do pekáče a dali do trouby. Hráli jsme člobrdo. A po nějaký době se odvážili podívat do trouby. Vonělo to úžasně. Mot nám porasil ať to už vyndáme, no měl co chtěl - na povrch to bylo propečený,ale uvnitř"trochu", ale se sladkou chili omáčkou to šlo. Hrálo se na kytaru a další hry a pak alou na kutě.

Pondělí

Ránko jsme si Janou chtěli vyžehlit u kluků včerejší bramborák a tak jsme jim udělali snídani až do postele. Měli jsme ovesnou kaši a kakao. No moc jsme si to nevyžehlily. Ty ovesný vločky maj být namočený v mlíce cca 10 minut, ale jogurt s ovocem k ovesný kaši se nám náhodou povedl a kakao taky! Po vydatné snídani se všichni kromě mě, Jany a Mota vydali na procházku k západačkám. Zatímco my připravovali oběd. Měli jsme "buřt guláš" byl skvělej, protože nám s ním pomáhal Mot. Po "O" se hrálo na kytaru, odpočívalo atd. K véče jsme měli zbytky guláše a chleba s něčím. A spát.

Úterý

Snídaně= chleba s něčím+ čaj. Začínáme uklízet. K obědu špagety polévané polévkou se sojou(fuj!) Umýváme nádobí na poslední chvíli a vyrážíme směr Leopoldov. Špatně! Martinovi chybí návlek! Všechno prohledáváme. Nikde nic. Martin nám začal šacovat už i batohy. Nic! Po čtvrt hodině nález v Martinově bundě. Všichni už vyrazili a Martin, Mot, Zvonek a já zavíráme okenice. Už jsme venku před konečně zamčenou hájovnou a vyrážíme. Zase špatně! Martin si na barelu zapomněl rukavice. Odemykáme, zamykáme. Po boji s vratama, který se nechtěli zavřít vyrážíme(tentokrát doopravdy). Ali děda nám prohrnul cestu až na "Pětiprstou" takže se nám de krásně. A už si to frčíme busem do Trhovejch svinů - nákup chipsíků a jedem dál až domů. Rozchod k maminkám a domu, do vany do postýlky. Až na bramboráky a ovesnou kaši byla výprava v pohodě! Lečo

Poslední aktualizace:

Goníček - 21. 05. 2022 - 08:45:34

Náhodné foto

Podporují nás:

Jsme podporováni Jihočeským krajem
Jsme podporováni městem České Budějovice