HvNH 2005

Hra v Novohradských Horách 2oo5

Pátek
Na nádraží jsme se sešli v hojném počtu 16-ti lidiček (Goník, X, Optík, Pája, Ha­ns, Anonym, Marek, Moucha, Jávim, Lečo, Márvin, Tomík, Jirka, Kufřík, Honza, Markétka, Nebojsa) a zjistily že s námi v autobuse do Kaplice pojedou i Bronti a Strážci. Společně jsme zaplnili volná místa a z batohů vytvořily hromadu. V Kaplici jsme obsadili autobus do Bělý, tam se vejít už nebylo tak jednoduché kompletně jsme zatarasili uličku a X celou cestu vyzvídal od lidiček kam jedou a postupně je přesvědčoval, že vlastně jedou až na konečnou, protože se přes nás nemají šanci nijak dostat - někteří i uvěřili a smířili se s osudem - nakonec jsme je ale stejně nechali v Malontech vystoupit. Chvíli po 17 dorazila první tříoddílová část na hájovnu. My jsme se ubytovali v hájovně a ostatní na louce. Večer probíhal v poklidu, čekalo se na ostatní oddíly.Elvis přivezl jídlo a chvíli po něm přijeli i Jojín se Zuzkou a Luckou a taky Zvonek s Motem . Další přijel Čtyřlístek autem a skauti z Týna též autem. Po chvíli dorazili i Robinsoni, kteří jeli autobusem do Leopoldova. Když padla tma začala první hra -trpasličí světla přátelství. Úkolem bylo donést hořící svíčku na cíp lesa(300m) kde byl cíl u trpaslíka Xe a Optíka a dále pak druhé kolo 100m za třetím trpaslíkem. Jak se ukázalo pro někoho se bylo donešení hořící svíčky nepřekonatelný problém. Když jsme se vrátili do hájovny, už tam čekali Touláci - zatím ještě bez stanů a tak se ubytovali na ošetřovně. Večer se sedělo u ohně, hrálo a zpívalo. V deset byla večerka, aby byli všichni čerství na ranní soutěžení.

Sobota

Chvíli po deváte byl nástup - sešlo se na něm 22 skupin po 3 lidech(až na vyjímku).Hned po nástupu se hromadně pískala a mávala morseovka a poté už se plnily jednotlivé dispiclíny : střelba ze vzduchovky a pistole, hod na cíl, kytičky, kimovka, pozorovací běh, setonův běh, odhady, uzlování na šplhacím laně,stopy a možná leště nějaké na které si nevzpomínám :) Když měli všichni odsoutěžíno, byly údaje předány počítači a začal se vydávat oběd - pro všechny byla připravená polívka. Po obědě začala druhá část procházka po okolí podle mapy se sbíráním stanovišť a plnění úkolů. Pro mnohé to byla orientace v neznámém trénu, ale zvládli to skvěle(teda opět až na vyjímky). Největší problém dělalo stanoviště 2 které se zatoulalo kousek dál od místa než bylo kresleno - to našla jen jedna skupina(asi zázrakem). V 17:30 se zavírala stanoviště a do 18:00 se měli všichni dostat zpátky k hájovně, což zvládly všechny hlídky až na jednu (od Strážců) Do tmy bylo ještě daleko a tak začala večeře bez nich. Když se nevrátily ani do 19 začalo to být už divné, ale Strážci kterým se loni taky ztratila jedna skupina a vrátila se až před 20 byli klidní. Když se setmělo začala záchranná akce. Elvis vzal autíčko a objížděl s Goníkem a Jerrym okolí. Skupinka 3 slečen se nakonec zatoulala až do Rakouského Unterwaldu (prý proto, že je tam zahnal medvěd) odkud se jim podařilo nám dovolat. Než je tříčlenná záchranná skupina vyzvedla, tak je rakouští policisté dopravili do Dolního Dvořiště, kde jsme si je nakonec převzali(Bořek). Tou dobou už většina lidiček spala a kdo nehajal seděl u ohně a zpíval.

Neděle

Hned po snídani se společně hrála Medúza - hrálo se na Jelením vrchu. Princip hry spočíval v nalezení co nejvíce slov a ze slov stejné barvy nakonec složit smyslu plnou větu, aby to nebylo tak jednoduché tak byly po okolí rozmístěna chapadla Medúzy, která soutěžící vybíjela přečtením čísla co měli na čele - to se samozřejmě nesmělo ničím zakrývat(maximálně jiným čelem). Úplně nahoře pak byla medúza na kterou se mohl každý bonusově podepsat. Jak to vypadalo se můžete podívat na fotkách. Po hře se přečetly celkové výsledky, rozdaly ceny, zakřičelo pár pokřiků, odvyprávělo pár pokřiků a mohlo se začít s balením a odjezdem domů. Nakonec jsme šťastně dorazili domů.

A jak to celé soutěžení nakonec dopadlo?

1. Jenom 3
2 Chcíplotiny
3. Holky
4. Čtveráci +
5. Bobři
6. Sigurd
7. Žabky
8. 3 sestry
9. Jen 2
10. MMM
11. Jižani
12. Sokoli
13. Drtiči
14. Veverky
15. Siříci
16. Tchoři
17. Sysli
18. Lišky
19. Svišti
20. Orci
21. Ježci
22. Lasice

Poslední aktualizace:

Goníček - 21. 05. 2022 - 08:45:34

Náhodné foto

Podporují nás:

Jsme podporováni Jihočeským krajem
Jsme podporováni městem České Budějovice